Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky s jejich používáním souhlasíte.

  

  

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

  

  

 
Podporuje mojeID

Úvod » Nejmodernější dárky » Dino plant - Růže z Jericha


        

Dino plant - Růže z Jericha

Pouštní běžec, Vraneček, Růže z Jericha

vyprodáno

 

Dostupnost: Dočasně nedostupné
Číslo produktu: 0-141
Cena bez DPH: 81 Kč
Cena s DPH (21 %):
98 Kč
Hlídací pes:
Hlídací pes

Dino Plant - Růže z Jericha - Selaginella lepidophylla

málo známá rostlina Selaginella lepidophylla patří mezi plavuňové a vyskytující se v pouštních oblastech západní Asie, zejména Sýrie, ale také v pouštích v Texasu, Mexika a Egypta. Je schopná přežít desítky let bez kapky vody. V letech, kdy se jí vody nedostává má tvar šedého klubíčka, které může vítr snadno přemistovat na velké vzdálenosti.

Rostlina v těchto nehostinných oblastech přežívá velmi ojedinělým způsobem. Když vyschne, stočí se její oddenky do pevného a přitom lehkého klubíčka, které je po poušti kouleno větrem (pouštní běžec). Rostlina se množí odpadlými oddenky. Pokud se rostlina dostane k vlhkosti (což se nyní může stát i u Vás doma), během velmi krátké doby (desítky minut až cca 3 hodin) se béžově šedivé klubíčko opět rozvine do růžice o průměru 10–20 cm, která je vevnitř zelená a okamžitě zahájí fotosyntézu a růst. Odtud je její název „květina vzkříšení“. Rostlina tak nabere síly na další suché období, které může trvat i mnoho desítek let.

Vy máte možnost si pořídit tu nejméně náročnou rostlinu, která ustojí i to nejhorší zacházení. Na Vašem stole může být rostlina, kterou rehydratací přivedete k životu během jednoho delšího rozhovoru. Umístěním do misky s trvalou hladinou vody lze získat jedinečný pohled na malý zázrak přírody. V několika málo hodinách se klubko suchých listů rozevře a barva se začne měnit v jasně zelenou. Pokud rostlinu zbavíte vody, začne se opět velmi rychle stáčet do klubka a měnit barvu zpět na šedavě hnědou. Tento proces lze libovolně opakovat, zázračnou rostlinu můžete kdykoli nechat „vykvést“ a zase nechat vyschnout. Počítejte s tím, že v domácím prostředí s nedostatkem potřebneho klima nebude zelená tak jako na obrázku, smiřte se s barvou hnědozelenou.

Abychom toto jedinečné přírodní představení oživili, zalejeme jednoduše suchou rostlinu velkým množstvím studené nebo i vlažné vody, nejlépe na míse nebo na talíři a už za několik minut se tato zdánlivě suchá a neživá koule naplňuje novým životem, otvírá se jako dlaň  a začíná ukazovat svoji  zelenou krásu.  Nejlepšího výsledku se dosáhne, necháme-li růži první noc ve vodě ponořenou. Asi po jednom dni se rostlina zcela otevře a vytvoří svěží a jakoby kořeněné klima velice příjemné pro dýchání. Nyní slijte vodu a denně dávejte jenom tolik čerstvé vody, aby rostlina byla pouze spodní částí ve vodě. Po asi 5 až 8 dnech vyjměte rostlinu  z vody a nechte ji opět vysušit. Jakmile je rostlina  opět vysušená, uložte ji minimálně na 2 - 4 týdny do sucha. Kdykoli si vzpomenete, můžete si tuto nádhernou hru přírody zopakovat. Pokud se na rostlině vyskytne plíseň, nechte ji okamžitě vyschnout.

Růže z Jericha je známá i pod jménem „Ruce panny Marie“. Legenda říká, že tuto rostlinu věnovala Marie jako poděkování při útěku do Egypta.  Říká se také, že Růže z Jericha má léčivé účinky. Růže vám oživí atmosféru vánoc, velikonoc či jiné příležitosti. Nenechte si ujít tuto jedinečnou hru přírody, hodně radosti při jejím pozorování.

Selaginella lepidophylla - vraneček, růže z Jericha, Dino plant, “pouštní běžec“

PŮVOD: Peru, Mexiko, Arabie, Egypt a Syrie.

VLASTNOSTI: Tato zcela nenáročná rostlina je původem z pouštních podmínek, kde je schopná bez vody přežít desítky let. Pokud se rostlina dostane do styku s vodou, tak se během několika minut ze stávajícího šedého a suchého klubíčka rozvine, obnoví u sebe fotosyntézu a opět začne bujně růst jako překrásná zelená plavuň. Rostlina se prodává na exotických trzích jako velmi účinné diuretikum a v rituálech woodoo je uspěšně užívána k získání lásky, štěstí a peněz.

TEPLOTA: 22 – 30°C NÁROKY: Zcela nenáročná.
SUBSTRÁT: Písčitý vlhký a vzdušný.
STANOVIŠTĚ: Skupinově i solitérně v teráriu či paludáriu.

Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: